es, który ma za zadanie polepszenie pozycji jakiejś strony internetowej w wyszukiwarkach internetowych. Niby proste, ale niestety wcale tak nie jest. Ogromna konkurencja na rynku i coraz więcej przeróżnego rodzaju witryn www sprawiają, iż jest to po prostu bardzo trudne zadanie, które wymaga ogromu czasu i wysiłku. W końcu każdy chce być wysoko w Google. Wysoka pozycja daje szansę na coraz lepsze wyniki firmy, które są możliwe po prostu dzięki większej ilości klientów trafiających na daną stronę internetową. Warto o tym pamiętać zanim rozpocznie się pozycjonowanie stron!
SEO na przestrzeni lat
W niniejszym artykule zastanowimy się nad tym, jak zmieniało się przez ostatnie kilkanaście lat pozycjonowanie stron internetowych w wyszukiwarkach internetowych, a zwłaszcza w jednej dominującej na całym właściwie świecie wyszukiwarce – a więc oczywiście w Google. Na przestrzeni lat było ogrom zmian, z których najważniejsza to postawienie na jakość. Dziś pozycjonowanie stron opiera się w dużej mierze po prostu na wielu działaniach marketingu internetowego, które sprawiają, że dana witryna www może zdobyć wartościowe linki, być rozpoznawalna w Google, ale także wśród użytkowników. Nigdy nie wolno zapominać, że to właśnie rozpoznawalność i sprzedaż jest kluczowym zadaniem SEO, a same pozycje często w ogóle nic nie znaczą!
Jesteś blogerem? To musisz wiedzieć o SEO
Osoby, które zajmują się blogowaniem (popularnie zwani blogerami) są zainteresowane jak największym ruchem na swojej stronie internetowej. Dzięki temu mają możliwość otrzymania nowych czytelników, być może nowych partnerów w biznesie, generalnie dostają wielką szansę na realizację swoich zamierzeń i planów. Wszystko to sprawia, że mają możliwość zwiększenia ruchu na stronie, pochwalenia się lepszymi statystykami. Jest to o tyle ważne, że daje odpowiedź na pytanie – dlaczego warto pozycjonować strony www? Blogerzy mogą sami pozycjonować strony, ale dziś jest to tak trudne, że nie każdy może to robić. Trzeba zdawać sobie z tego sprawę i mieć świadomość istniejących ograniczeń, które wpływają później na zainteresowanie danym tematem.