oogle. Cóż, temat jest bardzo rozległy i warto zdawać sobie z tego sprawę. Rozpoczęcie działania nad poprawą pozycji strony w wynikach wyszukiwania powinno rozpocząć się od zwykłej analizy konkurencji. Na jakie frazy się ona pozycjonuje, co jest jej zaletą, a co wadą. Znając nasze potrzeby, potrzeby przedsiębiorstwa, które prowadzimy lub firmy, w której po prostu jesteśmy zatrudnieni, trzeba koniecznie zadać sobie pytanie – co chcemy promować. Zapisujemy te właśnie wnioski, a potem za pomocą specjalnych narzędzi sprawdzamy popularność danych fraz i rozpoczynamy budowanie pozycji strony internetowej w Google.
Jak zmieniało się pozycjonowanie stron?
W niniejszym artykule zastanowimy się nad tym, jak zmieniało się przez ostatnie kilkanaście lat pozycjonowanie stron internetowych w wyszukiwarkach internetowych, a zwłaszcza w jednej dominującej na całym właściwie świecie wyszukiwarce – a więc oczywiście w Google. Na przestrzeni lat było ogrom zmian, z których najważniejsza to postawienie na jakość. Dziś pozycjonowanie stron opiera się w dużej mierze po prostu na wielu działaniach marketingu internetowego, które sprawiają, że dana witryna www może zdobyć wartościowe linki, być rozpoznawalna w Google, ale także wśród użytkowników. Nigdy nie wolno zapominać, że to właśnie rozpoznawalność i sprzedaż jest kluczowym zadaniem SEO, a same pozycje często w ogóle nic nie znaczą!
Omówienie wyników wyszukiwania Google
Wyniki wyszukiwania zmieniały się na przestrzeni lat, jednak ich cechą charakterystyczną przez zdecydowanie najdłuższy czas jest obecność na każdej ze stron w wynikach wyszukiwania 10 pozycji. TOP10 jak zwą to osoby pozycjonujące strony to cel dla większości firm, daje to możliwość dotarcia do większego grona odbiorców. Jeśli będzie to TOP5 lub TOP3 to prawdopodobieństwo jest jeszcze większe, co sprzyja rozwojowi biznesu i przyczynia się nie tylko do większego ruchu na danej witrynie internetowej, ale także do wzrostu świadomości marki i PR. Wygląd wyników wyszukiwania dziś to niestety nie tylko wyniki organiczne, ale także Google Adwords – czyli kolejna praca dla marketerów.