ową, przeglądarka internetowa, będąca jego klientem, aby pobrać wskazaną stronę WWW.
Serwer WWW może też korzystać z usług innego, równolegle działającego oprogramowania, np. MySQL i PHP, udostępniając wynikowe, dynamicznie utworzone strony WWW, wzbogacone danymi z bazy danych.
Statystyki wykorzystania serwerów www (dane z sierpnia 2014 według serwisu Netcraft):
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Serwer_WWW
O hostingu w Wikipedii
Hosting ? udostępnianie przez dostawcę usług internetowych zasobów serwerowni.
Innymi słowy, polega to na "zarezerwowaniu" (oddaniu do dyspozycji):
określonej objętości dysku twardego (zazwyczaj na macierzy RAID),
maksymalnej ilości danych do przesłania przez łącza internetowe serwerowni,
usług obsługiwanych przez serwerownię (w zakresie zależnym od specyfiki usługi, np. udostępnienie bazy danych z określeniem maksymalnej jej objętości),
maksymalnego stopnia obciążenia serwerowni przez usługi.
Często oferowane zasoby określane są w oderwaniu od fizycznej budowy serwerowni.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Hosting
Przygotowywanie studenckich stron internetowych
Specyfika studenckich stron internetowych polega na tym, że są na nich zawarte zarówno czysto naukowe informacje, jak i wiadomości na temat miasta, w którym przebywają studenci i dostępnych w nim atrakcjach. Trzeba przyznać, że studenci liczą na to, że będą mogli podczas studiów nie tylko uczyć się i nabierać doświadczenia zawodowego, ale również świetnie się bawić i poznawać uroki miejskiego życia. Dlatego zakładaniem studenckich stron internetowych mogą zajmować się sami studenci w porozumieniu z fachowcami z zakresu funkcjonowania stron internetowych. Jest to bardzo ważne, aby strony internetowe przeznaczone dla młodzieży łączyły atrakcyjność ze sprawnym funkcjonowaniem. Tylko wówczas będą one mogły w pełni służyć młodym osobom.
Przygotowywanie stron internetowych dla dzieci
Dzieci bardzo lubią korzystać z Internetu. Trzeba przyznać, że strony internetowe mogą im pomagać w nauce, a także pozwalać na chwile relaksu, zabawy i odprężenia. Jednak trzeba przyznać, że tworzenie stron internetowych z myślą o dzieciach rządzi się swoimi prawami. Takie strony muszą posiadać odpowiedni układ, przyjazną dla dzieci grafikę i odpowiednie dla nich treści, które jednocześnie będą się im wydawały atrakcyjne. Również samo prowadzenie strony internetowych dla dzieci jest bardzo odpowiedzialnym i zajmującym sporo uwagi zadaniem. Wobec tego zakładaniem i prowadzeniem stron internetowych dla dzieci powinni zajmować się prawdziwi specjaliści dobrze znający się nie tylko na Internecie, ale również na sposobie rozumienia świata przez dzieci.
Tworzenie specjalistycznych stron internetowych
Tworzenie specjalistycznych stron internetowych rządzi się swoimi prawami. Zamieszczane na nich treści muszą posiadać najwyższą jakość i w pełni odpowiadać rzeczywistości. Również układ specjalistycznych stron internetowych musi być bardzo wyrazisty i prosty, a jednocześnie czytelny i jasny. Tylko wówczas osoby wchodzące na takie strony będą mogły od razu odnajdywać przydatne dla ich treści. Dlatego na rynku usług internetowych związanych z tworzeniem stron internetowych nie brakuje takich prac, które są wykonywane z myślą o konkretnych stronach. Ważne jest również to, aby były one odpowiednio pozycjonowane, a dzięki temu od razu wybierane przez osoby wchodzące do Internetu. Tylko w takiej sytuacji nie będą one musiały zostać zamknięte z powodu małego nimi zainteresowania.
Czym jest CSS?
Kaskadowe arkusze stylów (ang. Cascading Style Sheets, w skrócie CSS) to język służący do opisu formy prezentacji (wyświetlania) stron WWW. CSS został opracowany przez organizację W3C w 1996 r. jako potomek języka DSSSL przeznaczony do używania w połączeniu z SGML-em. Pierwszy szkic CSS zaproponował w 1994 r. H?kon Wium Lie1.
Arkusz stylów CSS to lista dyrektyw (tzw. reguł) ustalających w jaki sposób ma zostać wyświetlana przez przeglądarkę internetową zawartość wybranego elementu (lub elementów) (X)HTML lub XML. Można w ten sposób opisać wszystkie pojęcia odpowiedzialne za prezentację elementów dokumentów internetowych, takie jak rodzina czcionek, kolor tekstu, marginesy, odstęp międzywierszowy lub nawet pozycja danego elementu względem innych elementów bądź okna przeglądarki. Wykorzystanie arkuszy stylów daje znacznie większe możliwości pozycjonowania elementów na stronie, niż oferuje sam (X)HTML.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kaskadowe_arkusze_stylów